wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 27 kwi 2024, o 09:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sty 2016, o 21:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 16:23
Posty: 1035
Kazali mi założyć wątek :lup:

tych dwóch Obrazek

Jak już wiecie Sharan, Pointer i ja popłynęliśmy dzisiaj Radomką z pod mostu w okolicach Bartodziej do mostu na drodze nr 48 w okolicach Brzózy.

to my Obrazek

Były progi, Pointer skoczył dwa Obrazek

A w ogóle było jakoś marcowo, smutno. Król Olch.

Obrazek

Ale za to pływanko wspaniałe i humory nam dopisywały :lol: mimo deszczu na zakończenie spływu.

ten bez twarzy to gość ze świętokrzyskiego Obrazek :lol: :lol: :lol:

A tu reszta zdjęć, jak by kogoś to interesowało.

_________________
Krótko i na temat
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2016, o 22:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 15:18
Posty: 527
Fajnie mieliście, :oki: powiem szczerze że do ostatniej chwili myślałem czy się przyłączyć, ale leń zwyciężył :lol:
A ten w burce wstydzi się pokazać twarzy, czy co?

_________________
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2016, o 22:31 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Super zabawa
Pointer :brawo: :brawo: :brawo: za progi :oki:
Co prawda pogoda jakby niespecjalnie sprzyjała a i faktycznie zero kolorów ale i tak widzę po zdjęciach że spływ udany
Fajnie mieliście chłopaki
dzień spędzony w dobrym towarzystwie
:brawo: :brawo: :brawo: :oki: :oki: :oki:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2016, o 23:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2015, o 13:29
Posty: 38
Lokalizacja: Radom
Noooo tylko pozazdrościć i pogratulować.
Widze że odcinek dużo fajniejszy niż od Domaniowa.
ps.Prezesie nic straconego.Dogadajcie sie z Czołgiem i możemy płynąć-mam teraz 2 tyg wolne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2016, o 23:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 16:46
Posty: 242
Sikor napisał(a):
ten bez twarzy to gość ze świętokrzyskiego :lol: :lol:

To widać, bo się boi w Mazowieckim twarzy pokazać :lol: :lol:
Obrazek

A tak w ogóle to tylko pozazdrościć widać że fajny spływ mieliście :brawo: :brawo:
Pointer :brawo: za pokonanie progów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2016, o 08:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
Mazowieckie-Lubelskie-Świętokrzyskie
Dzięki za doborowe towarzystwo miło było znów się spotkać po tak długiej przerwie i popluskać
Wielki szacun dla Pointera za progi :oki: :brawo: :brawo: :brawo: . W realu trochę inaczej wyglądają budzą respekt :lup:

https://plus.google.com/photos/10114606 ... 1377164961
Do zobaczyska :hejka:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2016, o 10:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:42
Posty: 455
Ten w kominiarce to kto ;)
Fajnie Panowie , ja jeszcze nie zdołałem zamoczyć wiosła.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2016, o 17:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:00
Posty: 125
Lokalizacja: Starachowice
A ja widziałem to tak:

Po różnych perypetiach, odmawianych spływach, w końcu się udało i jeszcze raz w styczniu było mi dane zejść na wodę. To był mój setny dzień w kajaku spędzony na rzekach. Cieszyłem się, że przypadł akurat na coś nowego. Rzeka mi już znana, lecz ten odcinek był zupełnie mi obcy. Sama nazwa "Radomka" nie powalała jednak na kolana.

Obrazek Fot. Darek (SHARAN)

Wcześniejsze jej etapy pozostawiły we mnie spory niedosyt. Dzisiaj po śniegu nie było już śladu, niebo zasnute ciemnymi chmurami, wiszący deszcz w powietrzu. Nie liczyłem na wiele. Pojechałem z dawno niewidzianym Jarkiem (SIKOR) na metę. Tam spotkaliśmy się z równie dawno niewidzianym przeze mnie Darkiem (SHARAN). Powitania, uściski, przeładunek kajaków i ruszamy na start.

Obrazek

Przygotowujemy kajaki, przez głowę przelatują różne myśli. Chłopaki popłyną zdecydowanie szybszymi sprzętami niż moja Katana, może być ciężko dotrzymać im kroku. Ruszamy spod mostu na drodze Jastrzębia - Bartodzieje.

Obrazek

Od samego początku narzucam sobie mocne tempo, coby koledzy nie nudzili się w swoich łódkach. Pierwszy zakręt i wyciągam aparat. Radomka wygląda zupełnie inaczej niż wcześniejsze jej etapy.

Obrazek

Mimo jesiennej aury sprawia bardzo przyjemne wrażenie. A więc na samym początku miła niespodzianka. Przyroda chyba się pogubiła. Styczeń, temperatura znacznie powyżej zera, spotykamy nawet bazie na drzewach, sporo ptactwa, jakby zupełnie nie był to środek zimy.

Obrazek

Podglądam, zwiedzam, jednak najbardziej skupiam się na tempie płynięcia. Mocno napieram na wiosło i chyba pierwszy raz cieszę się z zapory na rzece.

Obrazek

Przenoska, czas na złapanie oddechu. Uff. Po przymusowej krótkiej przerwie postanawiam nieco zwolnić. Przepływamy pod mostem w miejscowości Goryń i chłopaki mają kolejną wysiadkę. Próg wodny. Szum wody dosyć głośny. Podpływam bliżej. Widać, że za progiem nieźle się kotłuje. Koledzy są już po drugiej stronie, także postanawiam spróbować to spłynąć. Rozpędzam kajak, skaczę, dziób wchodzi głęboko pod wodę, wydawało się, że jest nieco niżej. Kajak wyskakuje spod wody, trochę nami zachwiało, ale wszystko kończy się dobrze.

Obrazek

Obrazek Fot. Jarek (SIKOR)

Płyniemy w komplecie dalej. Rzeka nadal mnie zaskakuje na plus. Podoba mi się. Spotykamy na trasie masę łabędzi. Na nasz widok się płoszą i prędzej czy później zrywają do lotu.

Obrazek

Zostaje tyko jeden biedaczek, który ma ewidentne problemy ze wzniesieniem się w powietrze. Towarzyszy nam do kolejnego progu. Omija go lądem, chłopaki podążają jego śladem, a ja forsuję próg bez wysiadania z kajaka. Wylewam wodę z fartucha i ruszamy dalej.

Obrazek

Dalej to samo. Żadnych uregulowanych odcinków, rzeka płynie jak sama chce, a nie jak chcą ludzie.

Obrazek Fot. Darek (SHARAN)

Szybko dopływamy do kolejnego progu. Sprawdzam i postanawiam, że też go obniosę. Wygląda na dosyć wysoki, za nim kotłuje się aż miło, respekt wzbudza szum przelewającej się wody. Nie ma co kombinować. Zbyt duże ryzyko. Tuż za progiem robimy przerwę na posiłek.

Obrazek

Na niebie coraz ciemniejsze chmury. Płyniemy więc dalej. Po tej przerwie wstępują we mnie jakieś nowe siły. Prę do przodu bardzo szybko. Zostawiam współtowarzyszy z tyłu.

Obrazek

Czym bliżej końca, tym więcej lodu pojawia się przy brzegach.

Obrazek

A same brzegi? Latem, jak się zazielenią, pewnie będę chciał tu wrócić na jakiś dłuższy spływ. Są ładne miejsca na rozbicie namiotu.

Obrazek

Powoli zbliżamy się do mety. Ostatnie kilometry płyniemy razem. Kilka zakrętów i ukazuje nam się most na trasie "48". Tu kończymy.

Obrazek

Jeszcze tylko trochę ekwilibrystyki przy wysiadaniu. Brzegi oblodzone, za mostem ładne wyjścia na ląd, jednak najpierw trzeba by sforsować kolejny okazały próg. Wybieramy lód. Jakoś nam się udaje i stajemy na stałym lądzie.

Obrazek

Zaczyna padać. Kajaki pakujemy na samochód już w strugach deszczu. Skończyliśmy w samą porę. Setny dzień w kajaku był całkiem przyjemny.

Obrazek Fot. Jarek (SIKOR)

Czuję, że zdrowie dopisuje, kajak się sprawuje. Oby tak dalej.

PS.
Radomka wyrasta na jakąś taką moją symboliczną rzekę.
- Debiut w kajaku górskim (Radomka),
- Tysięczny kilometr w kajaku (Radomka),
- Setny dzień w kajaku (Radomka).

Sikor napisał w tytule, że kończyliśmy w miejscowości Bzóza. Oczywiście miała być Brzóza, no chyba że "człowiek bez twarzy", w dodatku ze świętokrzyskiego, nie zna jakiejś gwary lub slangu mazowieckiego? A że z geografią na północ od Starachowic jest słabo, pokazał spływ Wieprzem w 2014. To tyle w temacie lokalnych zagadnień ;)

_________________
-navigare necesse est, vivere non est necesse-


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2016, o 21:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
:brawo: :brawo: :brawo:


:brawo: :brawo: :brawo:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2016, o 05:25 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 19:41
Posty: 283
Lokalizacja: 246 km Warty LB
Dzielna, zgrana i supersprężna ekipa!
Zazdroszczę Wam tego sprężu i ilości czasu spędzanego na wodzie.
Mnie dużo trudniej przychodzi zorganizować się i ruszyć dupsko na krótkie pływania.

Pointerze, masz u mnie najwyższe miejsce na podium jako mistrz relacji! Nie jednej oczywiście.
Styl, język, aktualność, kompletność,, ilustracje (no i lapidarność - wszystko co trzeba i ani słowa za dużo) - wszystko na takim poziomie, że szczerze zazdroszczę, ale i mam wiele radości z tego, że tak potrafisz się dzielić przeżyciami na wodzie i to robisz. Zawsze potrafisz wzbudzić radość z współuczestniczenia na ekranie i jednocześnie żal, że to niestety tylko na ekranie.
Od pierwszego zetknięcia byłem zaskoczony, a po roku forum należy Ci się podium (nikomu niczego nie ujmując oczywiście :D ) i otrzymujesz tytuł mojego osobistego Mistrza Relacji.
:brawo: :brawo: :brawo:
Gratuluję, ściskam łapę, i życzę dalszych sukcesów na tym i innych polach.
Oby tak dalej!
Ku chwale kajakowania obywatelu kapitanie!!!
Hip, hip! Hurra!
Hurra!!! Hurra!!! Hurra!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2016, o 05:58 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 19:41
Posty: 283
Lokalizacja: 246 km Warty LB
Zupełnie osobne gratulacje składam z okazji radomkowych jubileuszy.
Połamania wiosła!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2016, o 23:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2015, o 13:29
Posty: 38
Lokalizacja: Radom
My już mu tam połamiemy jak tylko go jeszcze raz spotkamy na tej rzece ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2016, o 06:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:00
Posty: 125
Lokalizacja: Starachowice
lopson napisał(a):
My już mu tam połamiemy jak tylko go jeszcze raz spotkamy na tej rzece ;)


No to już jutro powinniście mieć pierwszą szansę. Może niewielką, ale spróbować możecie... :D

_________________
-navigare necesse est, vivere non est necesse-


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL